İstanbul'un birbirinden güzel atıl kalan plajları ama denize girmek yasak

Karadeniz kıyısında boylu boyunca uzanan kıyı şeridi neden boş sorusunu akıllara getiriyor.? İstanbul'da birbirinden güzel altı kalan plajları ama denize girmek yasak.

MEHMET TÜRKER AKANLAR - HİBYA - 29.08.2021 -Karadeniz kıyısında boylu boyunca uzanan kıyı şeridi neden boş sorusunu akıllara getiriyor.? Bu bölge turizime kazandırılamaz mıydı.?  Aynı bölgenin Avrupa sınırında ise çok büyük turizm yatırımları mevcut. Bulgaristan sınırı itibariyle Sunny Beach, Nesebar, Burgaz ve Varna.. Bulgaristan bu bölgelerden ciddi turizim geliri elde ediyor, biz ise sadece seyrediyoruz. Boylu boyunca bu bölgede dalgakıranlar yapılsa bu sahilin güvenliği her türlü sağlanabilir 165 km uzanan sahil şeridi mevcut. 

Biz de ise sadece belli başlı bölgelerde ücretli girişli olanlar var. Bunlardan biri Çilingoz bir diğeri Castro ve  başka bir tanesi de tarihi Evcik Plajı. Bu kadar geniş bir sahil şeridinde bu kadar sınırlı bir alan ve İstanbul'a çok yakınında gerçekten atıl denebilecek bir durumda doğaya zarar vermeden bunlar işlenebilir ve bu bölgeler açılabilir. İstanbul halkı içinde bir stres atma mekan olabilir.

Hibya Haber Ajansı

'
Okunma